Українсько-польська делегація учнів відвідала НАУ

5 жовтня 2018 року Національний авіаційний університет відвідали старшокласники із м. Козятина Вінницької області та м. Клечева Польської Республіки, які перебувають в Україні за програмою обміну учнями. Екскурсійну програму до університету організував та забезпечив Навчально-науковий інститут неперервної освіти.

Презентацію діяльності університету провела директор ННІНО Н. Муранова, передавши щирі слова вітання від колективу та ректорату. З нагоди відзначення 85 річчя з дня заснування, гостям було представлено історію, сьогодення, видатні здобутки колективу університету.

Неабияке враження на учнів справила екскурсія до Авіаційного навчального ангару, під час якої їм було продемонстровано навчальні макети та зразки авіаційної техніки, що експлуатуються у компаніях цивільної авіації України та світу: літальні апарати широкого спектру конструктивних схем різних періодів розробки та експлуатації. Це літаки АН–24, Ту–154, Як–42, Л–410, АН–2; вертольоти МІ–8, МІ–2, МІ–4, Ка–26; газотурбінні авіаційні двигуни; спеціалізовані навчальні класи, оснащені агрегатами та стендами для вивчення основних функціональних систем літальних апаратів.

Захоплюючими були ті моменти екскурсії, коли польські та українські старшокласники, а також керівники групи змогли побувати на борту літаків, вертольотів, стати на мить пілотами, побачити готовність авіаційної техніки безпосередньо перед польотом, почути цікаві розповіді екскурсоводів про історію та досягнення авіаційної техніки у різні роки.

Враження від побаченого лишилися незабутніми: учні із Польщі, подякувавши за гостинність, наголосили на тому, що Україна – унікальна держава, у якій вони побачили багато прекрасного: духовний світ Почаєва, вражаючу красу оперного театру Львова та природи Поділля і, нарешті, осередок освітньої культури – Національний авіаційний університет. Багато хто із присутніх українських старшокласників висловили бажання у подальшому здобувати вищу освіту саме в НАУ – навчальному закладі, який урочисто святкує сьогодні своє 85 річчя; залишається осередком науки, творчого потенціалу, духовності та культури; завжди гостинно запрошує та зустрічає гостей.