Атестація державних службовців щодо вільного володіння державною мовою

Атестація державних службовців
щодо вільного володіння державною мовою

Вільне володіння державною мовою є однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу. За нормами статті 25 Закону “Про державну службу”, особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має подати посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою. Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою» від 26.04.2017 р., № 301.

Згідно з цією Постановою в Національному авіаційному університеті як вповноваженому Нацдержслужбою вищому навчальному закладі 24 травня 2017 року наказом в.о. ректора створено атестаційну комісію для атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою. Атестація проводиться спільно Навчально-науковим інститутом неперервної освіти та Навчально-науковим гуманітарним інститутом.

Склад атестаційної комісії – провідні фахівці кафедри української мови та культури НН ГМІ:

БУРЛАКОВА Ірина Вікторівна, доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри;

СІБРУК Анастасія Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент;

ДОБРОВОЛЬСЬКА Людмила Анатоліївна, доцент;

ЧУХЛІБ Тетяна Михайлівна, старший викладач;

СТЕЦИК Христина Миколаївна, кандидат філологічних наук, викладач.

Атестація проводиться у три етапи:

• приймання заяв від осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, щодо проходження атестації;
  • складання іспиту у письмовій та усній формі;
  • визначення комісією результатів атестації та інформування учасників атестації про них.

За період з травня 2017 року по квітень 2018 року сектором підвищення кваліфікації НН ІНО видано 978 посвідчень щодо вільного володіння державною мовою. 200 осіб проходило атестацію на платній основі та 778 осіб отримали посвідчення на підставі поданих документів про освіту.

Викладачами кафедри української мови та культури проводиться підготовка до атестації у формі тренінгу «Українська мова». Програма  розрахована на 5 навчальних годин та охоплює такі питання:

• Як успішно скласти іспит.
  • Тестування з української мови: як без помилок його виконувати.
  • Переказ тексту: правила написання.
  • Як підготуватися до ділової бесіди: правила та особливості.
  • Як підготуватися до публічного виступу-монологу.

Учасники отримують сертифікати про проходження тренінгу.

Детальна інформація про атестацію

Контактний телефон: (044) 406 70 34