КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ

Динамічні зміни технологій у різних галузях виробництва та транспорту, поява нових сфер знань вимагають від людства постійного вдосконалення своїх професійних навичок. Управління проектами в сучасному світі є одним з пріоритетних напрямків розвитку. Світова практика свідчить, що успішний розвиток будь-якого виду діяльності неможливий без використання методології управління проектами та програмами, виконання проектів взагалі та інноваційних проектів зокрема.

Кафедра технологій управління (КТУ) вирішила зупинитися на техніці Apple для ефективного впровадження технологій управління, включаючи аспекти підготовки кадрів, розвитку систем підготовки фахівців за всіма напрямами, спеціальностями та рівнями, формування інформдинамічних систем, створення фахових інтерактивних Internet-систем технологій управління, а також підвищення вартості інтелектуальної власності результатів фахової діяльності.

КТУ реалізує найсучасніші ідеї та розробки, зайняти провідне положення на ринку освітніх послуг, а також у середовищі професіоналів технологій управління.

Сьогоднішні випускники випускники кафедри справляють на роботодавців особливо позитивне враження. Вони вміють реалізовувати набуті практичні навички нарівні з випускниками професійних спеціалізованих курсів, що виділить їх на ринку праці.

Використання платформи Apple для підготовки фахівців на кафедрі технологій управління було впроваджено близько десяти років тому спільно зі спеціалістами компанії mShop, яка є авторизованим партнером Apple в Україні.

У 2008 році спроектовано і апробовано систему підготовки фахівців у сфері технологій управління, її особливості та переваги у найбільшій мірі реалізовано саме на платформі Apple. Вперше обґрунтування використання платформи, програмних продуктів та техніки Apple здійснено у 2001 році - доведено низьку вартість використання та ефективність такого рішення, а також простоту управління мережою Mac.

Бачення Apple розвитку освіти ХХІ століття співпадають з підходами НАУ до формування систем професіональної підготовки, крім того, Apple надає можливість використання програмних продуктів, створених для інших платформ (Linux/Unix, Windows).

Підготовка професіональних менеджерів проектів здійснюється із використанням платформи Apple. Це є унікальним не тільки для України, але і для ВНЗ країн Східної та Центральної Європи.

З Apple відсутнє відставання від розвитку інформаційних технологій, що дуже стрімко змінюються на короткому проміжку часу, незважаючи на те, що процеси технологій управління мають довший життєвий цикл. У Mac OS вже вбудовано багато сучасних програмних продуктів, які дозволяють з низькими витратами організувати роботу (наприклад, запустити для групи веб-календар або мережеву програму за допомогою вбудованого веб-сервера Apache з PHP і MYSQL). Розробити свій інструментарій для роботи можливо за допомогою вбудованих інструментів розробки - від Applescript до Pyton та інших.

На сьогодні КТУ не обмежує себе тільки технологіями управлінням у використанні техніки Apple. Активно проводяться наукові та прикладні розробки, зокрема у інноваційній сфер, а також багато іншого.

Кафедра має можливості для розвитку на роки вперед.

Завдання
  • забезпечити початкове навчання представників різних галузей та підвищити кваліфікацію професіональних користувачів;
  • розвивати підготовку фахівців у сфері технологій управління.
Рішення
  • 21 iMac, Xserve, об’єднані в мережу, професійне ПЗ управління проектами.
Переваги
  • можливість адекватно і своєчасно реагувати на зміни умов праці;
  • високий рівень інтеграції значно полегшує навчання та вирішення технічних завдань;
  • можливість створення віртуальної машини для роботи кожного студента.
Перспективи
  • підвищення якості освітніх послуг;
  • розвиток дистанційного навчання на базі технології подкастінгу;
  • розвиток медіа освіти, проектного менеджменту;
  • передача досвіду іншим ВНЗ.

Контакти:
Україна, 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1., корпус №8а, кімн. 904, 908, 909
тел.: (044) 406-79-28, 406-73-77, 406-68-04